Skip to content
Menu

PETÍCIA za ukončenie vťahovania Slovenska do vojnového konfliktu na Ukrajine.

My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, podľa čl. 27 Ústavy SR, ako aj podľa zákona č.85/1990 Zb. zákonov o petičnom práve v znení neskorších predpisov hovoríme STOP:

  1.    STOP dodávkam zbraní a munície Ukrajine, nakoľko sme presvedčení, že sa nejedná o humanitárnu pomoc. Zbrane boli človekom na planéte Zem vyvíjané na zabíjanie živej sily, nie na „pečenie chleba“, preto je nutné sa sústrediť iba na skutočnú humanitárnu pomoc obetiam vojny a to formou poskytnutia dočasného ubytovania, dodávkami potravín a oblečenia a poskytnutie zdravotnej starostlivosti.
  2.    STOP darovaniu raketového obranného systému S300 Ukrajinskej armáde, nakoľko sme presvedčení, že dodávky takýchto významných strategických zbraňových systémov ako sú rakety S300 Slovensko iba vtiahnu do vojnového konfliktu s Ruskom. Naši politici smerom k Rusku vysielajú jasné signály, že Slovensko vojensky podporuje konflikt na Ukrajine a dávame týmto Ruskej federácii zámienku na začatie ďalšej vojenskej akcie smerom na Západ. KAŽDÝ Z NÁS CHCE BYŤ MIERUMILOVNÝM ČLOVEKOM A NIE Z NÁS ROBIŤ ZVER. Vojna prináša utrpenie a človek sa vo vojne stáva zvieraťom. Občania SR chcú mier.

PETÍCIU JE MOŽNÉ PODPÍSAŤ ELEKTRONICKY (klikni na odkaz) : https://www.peticie.com/peticia_za_ukonenie_vahovania_slovenska_do_vojnoveho_konfliktu_na_ukrajine

PETÍCIA za ukončenie vťahovania Slovenska do vojnového konfliktu na Ukrajine.
PETÍCIA za ukončenie vťahovania Slovenska do vojnového konfliktu na Ukrajine.

OBČIANSKY SNEM

OZ Pán Občan zakladá celoslovenský občiansky snem SR a občianske snemy po regiónoch